Religionistika – Informace pro uchazeče

Vítejte na informačních stránkách pro zájemce o obor religionistika na Ústavu filosofie a religionistiky Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Doufáme, že Vám naše stránky budou s to zodpovědět vše, co potřebujete vědět. Pokud Vás naše informace neuspokojí, zkuste se podívat též na webové stránky našeho ústavu: ufar.ff.cuni.cz.

Jestliže ani tam nenaleznete, co hledáte, můžete zkusit napsat Janu Kozákovi, který má na našem ústavu na starosti práci s uchazeči na obor religionistika: jan.kozak [zavináč] ff.cuni.cz.

Aktualita: Chcete se hlásit ke studiu filosofie či religionistiky? Můžeme vám s tím pomoci. Pedagogové ÚFaR pro vás připravili workshop zaměřený na interpretaci a překlad odborných textů. Workshop se koná 3. a 24. 3. 2018 (1. běh) nebo 4. a 25. 3. 2018 (2. běh), vždy od 10 do 17 hodin na Ústavu filosofie a religionistiky (hlavní budova FF UK, nám. J. Palacha 2, Praha 2). První den si účastníci vyzkoušejí různé interpretační dovednosti a krátký překlad textu, na druhé setkání zpracují samostatně vlastní interpretaci a překlad, které potom budou společně rozebrány. Cena workshopu je 950 Kč, kapacita je omezená (pouze 30 lidí na každý z běhů). Hlásit se je možné od 13. 1. do 15. 2. 2018Přihlášky (doc) na workshop zasílejte, prosíme, k rukám sekretářky Ústavu Filosofie a religionistiky, Mgr. Evě Mokrejšové (eva.mokrejsova@ff.cuni.cz). V přihlášce prosím uveďte, který z uvedených běhů byste upřednostnili.

Viz blíže na stránce http://ufar.ff.cuni.cz/7/nas-ustav.

komentáře 4

1. Nesrovnalost:
    Zde – „účast na workshopu je zdarma“, leč na odkazované stránce stojí „cena 950 Kč“

1. Díky moc za upozornění. Informace „zdarma“ je z minulého roku, kdy to ještě organizovali z dobré vůle studenti, tento rok už se jedná o workshop vedený pedagogy a tedy platí cena 950 kč.

2. Zvídavý dotaz: Jak jste se vlastně na tuto stránku dostal? Zajímá mě to proto, že se jedná o jakýsi zkušební text (proto tam informace nebyly aktuální), který není součástí stránek a podle mě na něj nevede z menu žádný odkaz. Tak by mě to čistě ze zvědavosti zajímalo, jak je možné, že se na stránku dá dostat. Dík za pomoc 🙂